Sve što sam započeo, sam i završio, kaže Tesla!
Završavaj svoje poslove odmah, bez obzira koliko su ti neprijatni, kaže nepoznati autor.
Ž. M. Slavinski je napisao cijeli priručnik o tome kako trebamo izvršavati stvari koje želimo, inače nam oni oduzimaju psihičku energiju. Napravi spisak i odaberi najlakšu stvar sa spiska, pa je završi i tako redom jednu za drugom
Ne pristajem na prosječnost u životu, a znam da ću izgoriti!
Jedno vrijeme sam se čudila sada već bivšoj prijateljici što čita bestseller romane, a ja sam za sebe govorila da ne čitam ništa što mi u životu neće pomoći. Ja sada ne čitam ništa, ona je i dalje na lakom štivu.
Ljeta 13’ sam napisala, između ostalog i:
- Ošišati kosu
- Ofarbat kosu
- Mape uma (šta god to bilo)
- trčati
- sungaizing
- vježbe za oči
- žvakanje do 100×
- bez šećera
- (…)
Sad, koliko sam uopće toga odradila, ovo šišati farbati, vjerojatno, trčala sam pa prestala, ovo ostalo ni blizu.
Veliki zamah, a kratak domet.
Međutim treba napravit neki bezvezeni apisak kao: “platit račune” i učinit to odmah. “Nazvati doktoricu za uputnicu” i učinit to odmah nakon prvog i tako redom. Ne odgađati.
Sad zatrpajem naslovnicu i imam osjećaj da samo ja pišem!
Sretan vam Bajram dragi blogeri!
perlica
27. 05. 2026. at 13:46I ja tako imam osjećaj da samo ja pišem i da zatrpajem naslovnicu 😂 i ja sam tako pisala te spiskove i kontam kako neke stvari za deset godina nisam uradila, recimo nisam napravila još uvijek pravu tortu, I knoww, ali obećajem ove godine. Baš ću da izvadim stari spisak da vidim šta sve nisam uradila 😅
LauraTesla
27. 05. 2026. at 15:54Ma samo piši. Dosad o je kad niko ne piše.
Kakvu pravu tortu? Mislis ono sa puno slojeva i da ae ukrasi i okolo?
morgana
27. 05. 2026. at 17:30hvala Laura ❤️
godišnje, novogodišnje i ine rezolucije su jedna velika prevara 🤣
LauraTesla
28. 05. 2026. at 8:21🥰🥰
Hahha ovo je bio random unutargodišnji spisak
undine
27. 05. 2026. at 21:07Hvala Laura 🌙
Ne znam zašto žvakati do 100x? I šta su vježbe za oči?
Sangejzam baš odavno, radila sam to instinktivno ponekad i onda sam pročitala negdje da je to tradicija mnogih plemena pa me to još više podstaklo.. Sviđa mi se, i vjerujem da mi utiče dobro na raspoloženje. Srećom živjela sam u stanovima prema zapadu i to mi dodje kao usputna stvar. Samo pazi oči ako to kreneš raditi, par minuta pred zalazak i škilji nemoj pretjerivat.
LauraTesla
28. 05. 2026. at 8:41🥰
Naišla jednom na neki post da žvakanje ima mnogo pogodnosti za život. Kopirat cu ga nekad i mislim da je bio upravo sa blogger.ba.
a s obzirom da google više ništa normalno ne izbaciva, nemoguće ga nać.
Lijepo da radiš sungeising. Odustala ja od tog odavno. Mislila sam da će mi pomoć vidu, zajedno s ovim vježbama za oči, ali nema čovjek vremena.
perlica
28. 05. 2026. at 10:07Ma da, da nije neki kolač, nego torta, eto još nisam napravila 🙈 evo ni ja ovdje ne mogu da odgovorim na komentar nego moram pisati novi
LauraTesla
30. 05. 2026. at 21:10A pravit ćeš kad bude neka prilika i memi svaka torta više liči na kolač,neda mi se uređivati ga okolo